START-UP WOMEN'S CUP


2019 m. kovo–gegužės mėnesiais HILLARY šalyse partnerėse vyko nacionaliniai Moterų įkurtų socialinio verslo startuolių konkursai. Juose dalyvavo 6 šalys: Rumunija, Lietuva, Italija, Jungtinė Karalystė, Ispanija ir Nyderlandai. Konkurso dalyviai turėjo užpildyti HILLARY drobę savo socialinio verslo projektu. Buvo nuostabu išvysti gausybę jaunų moterų, siekiančių tobulinti pasaulį pasitelkiant verslumo įgūdžius.

 

2019 m. birželį nacionaliniai nugalėtojai susitiko Nyderlanduose, europiniame Moterų įkurtų socialinio verslo startuolių konkurse, kurio nugalėtojos apdovanotos 2000 eurų prizu. Geriausia verslo idėja buvo sukurta Ispanijoje. Jaunos socialinės verslininkės Andrea, Sofia ir Luna įkūrė Verde Agua – įmonę, konsultuojančią ekologiniais klausimais ir siekiančią mažinti plastiko vartojimą. Mes įsitikinę, kad jų ir kitų dalyvių dėka pasaulis taps geresniu. Norite daugiau sužinoti apie projektus?

 

Susipažinkite su jais!


ISPANIJA – Verde Agua

 

Verde Agua komanda daugiadisciplininė, ją subūrė Sofia, Andrea ir Luna – trys skirtingų profesijų universiteto studentės. Socialinis verslas rūpinasi neigiamomis nebiodegraduojančio plastiko pasekmėmis ekosistemai ir žmonėms. Europos Sąjungoje uždraudus naudoti vienkartinius plastikinius gaminius gimė Verde Agua, padėsianti kompanijoms pritaikyti tvarias alternatyvas. Komanda siekia išmokyti kompanijas, jei įmanoma, priimti tvarius sprendimus ir, skatinant įmonių sąmoningumą, padėti visuomenei.

JUNGTINĖ KARALYSTĖ – Lovely Humans

 

Suaugusieji net nenutuokia, su kiek problemų susiduria vaikai. Kaip su vaiku kalbėtis apie pyktį, nusivylimą, atskirti ar vienatvę? Kaip sustiprinti vaikų asmenybes, kad jie beaugdami gebėtų įveikti iššūkius? Liliana Schiffbauer įkurto internetinio pasirodymo Lovely Humans metu įvairūs veikėjai sprendžia kasdienius iššūkius tyrinėdami savo ir kitų jausmus. Pasirodymu siekiama suteikti žinias, padėsiančias ugdyti emocinį sąmoningumą, problemų įveikimo įgūdžius ir skatinti empatiją.

LIETUVA – Baltas pūkas

 

Živilė Jakštaitė ir Žaneta Žeimytė sukūrė Balto pūko idėją. Tai – viešbutis, skirtas ramiems pašnekesiams prie kavos ar arbatos puodelio, skanaujant gyvenimą pasaldinančiais pyragaičiais. Jos siekia šiame moderniame pasaulyje, kuriame žmonių gyvenimus užėmė išmaniosios technologijos, sugrąžinti tikrą bendravimą. Projekto idėja – skatinti realų ir nuoširdų ryšį be socialinių tinklų, telefonų ir kitų išmaniųjų prietaisų.

RUMUNIJA – ACT

 

Alexandra Matei yra prekių dizaino studentė, norinti padėti specialių poreikių turintiems žmonėms. Jos baigiamasis projektas ACT susijęs su šiuo tikslu. Ji sukūrė įrankius, skirtus žmonėms, sergantiems artritu ar kitomis ligomis, paveikiančiomis rankų judrumą. ACT naudojantys žmonės gali vėl savarankiškai valgyti.

ITALIJA – Curcuma

 

Projektų vadovė Lidia Habteghiorghis yra dirbusi Milano ir Londono svetingumo sektoriuose. Cecilia yra socialinė darbuotoja, padedanti imigrantams integruotis į visuomenę. Curcuma nori suteikti galimybę ragauti skanius patiekalus iš viso pasaulio skatinant socialinę lygybę ir draugystę. Tai – Milano socialinė virtuvė, suteiksianti naujų kulinarinių potyrių su tarpkultūriškumo prieskoniu.

NYDERLANDAI – Loofy‘s

 

Socialinė verslininkė Dorien Beijk turi misiją – sukurti švaresnį pasaulį, suteikiant geresnę higieną. Žiediniu ekonomikos modeliu besivadovaujanti kompanija Loofy‘s šią misiją įgyvendina. Vartodama natūralias žaliavas ji kuria gaivią ir švarią alternatyvą egzistuojančioms vonios ir dušo prekėms. Pagrindinis Loofy‘s bruožas – nei produktuose, nei jų pakuotėse nenaudojamas plastikas. Taip palaikoma ne tik žmogaus, bet ir gamtos švara.


Subscribe to the HILLARY newsletter!

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.

<a href='https://www.freepik.com/free-vector/silhouette-woman-logo-with-particles_1132051.htm'>Designed by Freepik</a>